Operace prsou u mužů (gynekomastie)

Zvětšení prsní žlázy, takzvaná gynekomastie, trápí až 40% dospělých mužů. Jen u některých z nich je ale tak rozsáhlá, že se rozhodne s ní něco dělat. Kromě estetického efektu má tato operace i zdravotní důvod, protože ve zvětšené žláze se mohou hromadit cysty vedoucí až ke karcinomu prsní žlázy.

Příčin je několik ale za většinou z nich stojí zvýšené množství estrogenu v těle. Proto se také při léčbě nejdříve sahá po konzervativním řešení pomocí hormonů. To ale ne vždy pomůže a někdy ani není možné. Diagnóza se proto většinou konzultuje ještě s endokrinologem a je podpořena řadou vyšetření, aby lékař stanovil co nejvhodnější řešení.

Existuje také tuková gynekomastie, při které je žláza v pořádku a řeší se pouze liposukcí prsou.

Zákrok

Operace se provádí v celkové narkóze. Chirurg provede malý řez, kterým odebere zvětšené žlázy. Metod je několik. Výsledek pak pod lékař podpoří liposukcí okolních míst. Po zákroku zůstane klient jeden den na klinice. V operované oblasti bude zavedený na dva dny drén. 3-4 týdny bude nosit hrudní bandáž, která pomáhá proti otokům. Po jednom až dvou měsících se může klient vrátit.


                                                                                                                                                CHCI OBJEDNAT NA KONZULTACI 

WWW.CBPklinika.cz. Copyright Bílková©2017    www.estetikon.cz         

 .