Operace vpáčených bradavek

Vpáčená bradavka, vtažená do nitra prsu, je problém, který trápí obrovské množství žen. Ať už z estetického hlediska, kvůli častým infekcím, které s sebou může nést, nebo pak v období kojení. Jde o genetický problém, který se ale může objevovat i v pubertě a následně zmizet.

´Za trvalé se považuje až po ukončeném osmnáctém roku. Pokud se u vás vpáčená bradavka objevila náhle až v dospělosti, raději kontaktujte svého gynekologa. Může to znamenat vážnější onemocnění, které je nutné včas řešit.

Řešení existuje několik

Nejdříve se vpáčení většinou řeší konzervativně. Pomáhá masírování, fixace piercingem nebo pravidelné a dlouhodobé používání formovačů bradavek. Po porodu také nasazování kontaktních kloboučků na kojení. Tyto metody ale nemívají trvalý efekt, a proto se často přistupuje k operativnímu řešení.

I tam máme dvě možnosti 

U žen, které ještě plánují kojit, operatér uvolní zkrácené vazy podél mlékovodů. Ty pak zafixuje příčným sešitím odstraněných částí dvorce. Zákrok se provádí v lokální anestezii a klientka po něm několik dní nosí speciálně upravený obvaz. Ne vždy jsou ale ženy s výsledkem úplně spokojené.

 

Nejlepšího vzhledu jde dosáhnout po operaci, při které jsou mlékovody přerušeny. I tady stačí lokální umrtvení. Nové postavení bradavky lékař zafixuje na několik týdnů silikonovým drénem. Další možností je rozpoltění bradavky a její vyplnění. Po operaci nosí ženy opět speciální obvaz.


                                                                                                                                                 CHCI OBJEDNAT NA KONZULTACI

 Operace vpáčené bradavkylokální anestézie
 1 prs 6.000,-
 Operace vpáčených bradavek lokání anestézie
 2 prsy 11.000,-
 

WWW.CBPklinika.cz. Copyright Bílková©2017    www.estetikon.cz         

 .