Zdravě, co nejsnadněji a vyváženě. Když je nutné před zákrokem snížit váhu, chceme vám to ulehčit. Proto jsme se rozhodli zprostředkovat výživový program Nutri Food Plan, která vám s tím pomůže. Při radikálních zákrocích, jako je rozsáhlá liposukce, výrazné zmenšení prsou či abdominoplastika, je totiž nutné shodit pod BMI 30. S námi to ale dokážete. Čeká vás díky tomu rychlejší a zdravější rekonvalescence.

Rozhodli jste se zúčastnit se jednoho z programů Nutri Food Plan? Gratulujeme k prvnímu kroku za vysněnou postavou. Nejdříve vás čeká schůzka s výživovým poradcem a důkladná diagnostika těla. Díky té vám odborník navrhne program hubnutí na míru.

1. Diagnostika a analýza složení těla

Každé tělo je jiné a i metabolismus funguje trochu jinak. I s tím počítá diagnostika Nutri Food Plan. Používáme profesionální přístroj In Body 270. Dokáže co  nejpřesněji analyzovat složení vašeho těla. Tento přístroj má certifikát pro použití ve zdravotnictví a pracuje na principech vícebodové a multifrekvenční bioimpedance. Díky přesným výsledkům jsme schopni tak určí ten nejefektivnější redukční program právě pro vás.

Co diagnostika odhalí?

  • množství a rozložení kosterního svalstva – díky tomu zjistí na kterých partiích je nejnutnější redukovat hmotnost a doporučí vhodný pohyb, který redukci hmotnosti podpoří
  • množství a rozložení tuku – to jsou velmi zásadní hodnoty, které určují směřování programu. Sleduje se i viscerální (útrobní) tuk, který se ukládá v dutině břišní a vnitřních orgánech. Zdravá hodnota je mezi 70 – 100 cm2. Při dlouhodobě zvýšených hodnotách stoupá riziko civilizačních chorob (kardiovaskulární onemocnění, cukrovka apod.) a dochází k celkovému zhoršení zdravotního stavu. Útrobní tuk se ukládá nejen při nadměrném příjmu jídla, ale i při hladovění nebo nepravidelném stravování.
  • množství vody – diagnostika určuje podrobný index tělesné vody, která tvoří asi 50 – 60 % těla. Pokud je index v některých místech vyšší, vznikají tam otoky. Ty pak někdy způsobují rozsáhlejší onemocnění ledvin či jater. Mohou poukazovat i na špatný výživový stav, zánětlivá onemocnění nebo poruchy lymfatického systému kvůli nedostatku pohybu. Kromě stanovení výživového režimu pomůže diagnostika i upravit pitný režim. Nedostatek vody způsobuje zdravotní problémy a také zabraňuje žádoucímu snižování hmotnosti.
  • množství bílkovin a minerálních látek – díky tomu odborník zjistí celkovou kondici těla. Důležité je odhalit hlavně mineralizaci kostí, kterou způsobuje nedostatek vitamínu D. Nadbytek měkké kostní tkáně pak zapříčiní různé deformity a osteoporózu, která vede ke zvýšené lámavosti kostí.
  • index BMI – pomáhá určit stupeň obezity a vypočítává se z porovnání hmotnosti vzhledem k výšce
  • bazální metabolismus – značí, kolik energie spotřebuje tělo v klidovém stavu s prázdným žaludkem a při neutrální teplotě. Tedy kolik energie je potřeba k zachování základních životních funkcí. Běžně dělá asi 60 – 70 % celkového energetického výdeje. Díky tomu poradce zjistí váš běžný denní příjem a výdej.
  • metabolický věk – je to srovnání bazálního metabolismu konkrétního člověka s průměrnými hodnotami ostatních lidí stejného věku

 

Díky těmto hodnotám stanovíme  nutné změny ve vaší životosprávě. Včetně změn svalové hmoty a ideální cílové hmotnosti, která je u každého jiná.

diagnostika nutrifood

inbody

2. Monitoring krevního tlaku

Bez monitoringu srdečního pulsu a pravidelného měření krevního tlaku se výživový poradce neobejde. Při úpravě režimu proto řeší i tyto hodnoty. Pokud najde nějaký problém, doporučí i návštěvu lékaře specialisty, aby pomohl zlepšit zdravotní stav.

 

3. Konzultace výživového poradce

U hubnutí nikdy nejde jen o rychlost, protože ta bývá často na úkor zdraví a udržitelnosti snížené váhy. Abyste dosáhli vysněné postavy co nejefektivněji, je důležité, aby na hubnutí celou dobu dohlížel lékař, dietní sestra či výživový poradce. Dokáže správně diagnostikovat váš stav, vyhodnotit výsledky analýzy a nastavit ten nejvhodnější redukční program. Provede vás nejen procesem hubnutí, ale i stabilizace váhy a udržení hmotnosti bez jo-jo efektu. Tato část je ještě důležitější, než samotná redukce váhy.

Tři kroky zdravého hubnutí s výživovým poradcem

  1. Diagnostika metabolismu –  vysvětlíme naměřená data, vyplní  se zdravotní karta a proberou se vaše stravovací návyky. Dáme vám vhodná doporučení ke změně životosprávy.
  2. Nastavení redukčního programu – podle výsledků analýz navrhneme individuální program
  3. Pravidelná kontrolní vyšetření – konzultace a kontroly jsou zdarma

 

Teď už se jen stačí objednat k výživovému poradci.

Rezervace termínu