Vpáčená bradavka, vtažená do nitra prsu, je problém, který trápí obrovské množství žen. Ať už z estetického hlediska, kvůli častým infekcím, které s sebou může nést, nebo pak v období kojení. Jde o genetický problém, který se ale může objevovat i v pubertě a následně zmizet.

Za trvalé se považuje až po ukončeném osmnáctém roku. Pokud se u vás vpáčená bradavka objevila náhle až v dospělosti, raději kontaktujte svého gynekologa. Může to znamenat vážnější onemocnění, které je nutné včas řešit.

Řešení existuje několik

Nejdříve se vpáčení většinou řeší konzervativně. Pomáhá masírování, fixace piercingem nebo pravidelné a dlouhodobé používání formovačů bradavek. Po porodu také nasazování kontaktních kloboučků na kojení. Tyto metody ale nemívají trvalý efekt, a proto se často přistupuje k operativnímu řešení.

I tam máme dvě možnosti

U žen, které ještě plánují kojit, operatér uvolní zkrácené vazy podél mlékovodů. Ty pak zafixuje příčným sešitím odstraněných částí dvorce. Zákrok se provádí v lokální anestezii a klientka po něm několik dní nosí speciálně upravený obvaz. Ne vždy jsou ale ženy s výsledkem úplně spokojené.

 

Nejlepšího vzhledu jde dosáhnout po operaci, při které jsou mlékovody přerušeny. I tady stačí lokální umrtvení. Nové postavení bradavky lékař zafixuje na několik týdnů silikonovým drénem. Další možností je rozpoltění bradavky a její vyplnění. Po operaci nosí ženy opět speciální obvaz.

Ceník

ZákrokAnestezieCena
Zvětšení prsou augmentace implantátyzákrok prováděn v celkové anest.75 .000,- do 85.000,-
Zvětšení prsou vlastním tukemzákrok prováděn v celkové anest.29.000,- do 70.000,-
Zmenšení prsouzákrok prováděn v celkové anest.48.000,- do 59.000,-
Modelace prsouzákrok prováděn v celkové anest.42.000,- do 48.000,-
Operace vpáčených bradavekzákrok prováděn v lokální anest.11.000,- (oba prsy)
Operace gynekomastie muži zákrok prováděn v celkové anest.35.000,
+ příplatek za kompresní prádlo LIPOELASTIC

Doporučujeme

Rezervace termínu