Trápíte se, když se postavíte nahá před zrcadlo? Nesnášíte nákupy podprsenek a sledujete jen, jak moc velkou výztuž obsahují? Pak jste zřejmě ta pravá pro operativní zvětšení prsou.

Bujnějšího poprsí můžete dosáhnout dvěma různými způsoby. Pokud chcete ňadra zvětšit jen o jedno číslo a máte dostatečné tukové polštářky na jiných partiích těla (břiše, hýždích či stehnech), můžete zvolit méně invazivní možnost zvětšení vlastním tukem.

Operatér nejdříve liposukcí odstraní potřebný tuk, který pak vyčistí a v druhé fázi implantuje vstřiky do prsou. Velkou výhodou je, že zákrok probíhá pouze v lokální anestezii a je téměř bez jizev. Má mnohem kratší dobu rekonvalescence a výsledek je velmi přirozený a trvalý. Není ale možný u štíhlých žen, nebo těch, které touží po výraznějším výsledku.

 Zvětšení-prsou-CBP-klinika-estetické-a-plastické-chirurgie.jpg

Pro ty ostatní je tu klasická možnost, zvětšení pomocí silikonových implantátů. Existuje několik druhů i tvarů a ten ideální vám pomůže vybrat lékař při konzultaci. Doporučí vám také, jestli není vhodná spíše modelace prsou

Operace probíhá v celkové anestezii, proto je nutné předem absolvovat běžná předoperační vyšetření. Vhodné je také nechat předem prsa vyšetřit ultrazvukem či mammografem, aby se vyloučila možná onemocnění. Zkušený odborník pak vybere nejvhodnější místo pro vedení řezu. Zvolí buď místo pod prsní rýhou, dvorcem nebo v podpaží. Celý zákrok vede tak, aby byly jizvy co nejméně viditelné. Do kapsy pod svalem či prsní žlázou pak vloží implantát.

Rekonvalescence

Po operaci zůstane klientka 1-2 dny na klinice. V domácí péči by pak minimálně týden měla držet klidový režim. Do práce se může vrátit za jeden až dva týdny. Zhruba po týdnu se odstraňují stehy. Měsíc až dva po operaci by měla žena spát na zádech, šetřit se a nosit elastickou podprsenku. V prvních dnech po operaci také bude zřejmě užívat léky proti bolesti.

Prsní implantáty nevylučují kojení. Pokud jimi plánujete řešit změny prsou po těhotenství, počkejte alespoň rok po porodu.

Jak dlouho výsledek vydrží?

Výsledky operace jsou trvalé, ale může je ovlivnit těhotenství nebo velké váhové změny. Po 10 – 15 letech se však mění kvalita implantátu. Počítejte tedy s tím, že bude vhodné je po této době vyměnit.

Ceník

ZákrokAnestezieCena
Zvětšení prsou augmentace implantátyzákrok prováděn v celkové anest.75 .000,- do 85.000,-
Zvětšení prsou vlastním tukemzákrok prováděn v celkové anest.29.000,- do 70.000,-
Zmenšení prsouzákrok prováděn v celkové anest.48.000,- do 59.000,-
Modelace prsouzákrok prováděn v celkové anest.42.000,- do 48.000,-
Operace vpáčených bradavekzákrok prováděn v lokální anest.11.000,- (oba prsy)
Operace gynekomastie muži zákrok prováděn v celkové anest.35.000,
+ příplatek za kompresní prádlo LIPOELASTIC

Doporučujeme

Rezervace termínu